O autorze

SŁAWOMIR JANKOWSKI

SŁAWOMIR JANKOWSKI

 

Sławomir Jankowski urodził się w 1971 roku w Rypinie, tamże aktualnie mieszka. Od dziecka podejmuje próby literackie.
W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku jako kilkunastoletni chłopiec wysyła do jednej z gazet o zasięgu regionalnym na Kujawach i Pomorzu swoje wiersze i po jakimś czasie przychodzi z gazety do domu pieniężny przekaz pocztowy. Być może jest to jego poetycki debiut prasowy?Potem długimi okresami bywa raczej dalej niż bliżej literatury.

W latach 1996-2002 jako dziennikarz zajmujący się sportem żużlowym publikuje w „Tygodniku Żużlowym” i innych pismach poświęconych tej tematyce. Za przełomową dla powstania Mikrocałości datę należy uznać 27 stycznia 2007. Ich późniejszy autor na kartach „Dużego Formatu” zapoznaje się z zapiskami właśnie zmarłego Ryszarda Kapuścińskiego. Powraca do regularnej lektury i pisania.

Jesienią roku 2008 publikuje wiersze na portalu „Poeci.com”, a w kolejnych miesiącach na: „Artcafe.info.pl”, „E-pisarz.org” i „Na łódce poezji”. W marcu 2010 w „Studio Opinii” ukazuje się prozatorski tekst jego autorstwa: „Udzielmy głosu oskarżonemu”. Dwa lata później tamże: „Wnuki dzieci wojny”. W czerwcu 2011 roku jego wiersze znajdują się w antologii „21 w skali Beauforta”, a w lipcu roku następnego w „Sudeckim Pociągu Poetyckim”. W styczniu roku 2012 na platformie NaszeMiasto.pl i Wiadomości24.pl ukazuje się „Wspomnienie Zdzisława ‘Zdzicha’ Ruteckiego”.

W 2015 roku jego wiersze i fotografie ukazały się w antologii Pociąg naszego wieku.

Ostatnio  jego Wenus Ukraina (pocztówka z podróży) ukazała się na kartach „Twórczości”.

Comments are closed.